Nawigacja GPS do wynajętego samochodu na dalszą podróż

Dobra nawigacja GPS nie tylko bezbłędnie prowadzi nas do celu podróży, ale również potrafi odnajdywać interesujące nas miejsca na trasie, informować o obowiązującym ograniczeniu prędkości, a także ostrzegać przed fotoradarami i kontrolą drogową. W ten sposób łatwiej jest uniknąć mandatu w sytuacji, gdy w trakcie wczasów objazdowych będziemy poruszać się odrobinę za szybko. Planując wynajem busa 9 osobowego na objazdową wycieczkę, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on wbudowaną nawigację.

Satelita GPS


Rola dobrej nawigacji podczas wczasów objazdowych


W dobie XXI wieku ciężko sobie wyobrazić dalekie podróże samochodem bez nawigacji GPS. Na szczęście nie musimy już podróżować z nieporęcznymi mapami lub atlasami, które nie zawsze zawierały aktualne informacje. Obecnie, każdy smartfon jest wyposażony w aplikację, która pozwoli nam na bezpieczne i szybkie dotarcie do celu podróży. Wynajmując bus lub van 9 osobowy z zamiarem wczasów objazdowych, zawsze warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany pojazd posiada nawigację, a także, jakie dodatkowe funkcje może nam zaoferować taka nawigacja.
Rolą dobrej nawigacji jest informowanie nas o zagrożeniach, utrudnieniach w ruchu, korzystniejszych alternatywach dla aktualnie wybranej trasy, obowiązujących ograniczeniach, a także o lokalizacji fotoradaru lub policyjnego patrolu. To wielozadaniowa aplikacja, która sprawia, że nasza podróż staje się dużo przyjemniejsza. Wybierając się na objazdowe wakacje, warto zatem poświęcić czas na zapoznanie się z dostępnymi opcjami, co zaoszczędzi nam czasu na trasie.

Mapa nawigacja


Na co zwrócić uwagę przy wyborze nawigacji?


Prawidłowe działanie nawigacji opiera się na sprawnym module GPS, który z pomocą satelit ustala nasze położenie na mapie. Dostęp do Internetu nie jest konieczny, ale w wielu przypadkach oznacza większą wygodę korzystania. Popularne nawigacje GPS mogą działać w trybie offline, ale wówczas, wiele ich funkcji jest niedostępnych. Bazujemy na uprzednio wgranych mapach. Nawigacja działająca w trybie online informuje nas o aktualnym stanie na drogach, dzięki czemu, uzyskujemy możliwość zmiany trasy w przypadku korków lub wypadku. Dlatego też, planując wynajem vana na wczasy, warto zadbać także o większy pakiet Internetu w swoim telefonie.


Ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze nawigacji jest prosta oraz intuicyjna obsługa, która pozwala nam na szybki wybór celu. Cechą dobrej nawigacji jest także przejrzystość i możliwość uzyskania oczekiwanych informacji po szybkim zerknięciu w ekran. Warto zatem przetestować kilka nawigacji, aby sprawdzić, która z nich oferuje nam najlepsze opcje. Wśród dodatkowych funkcji możemy wymienić: opcję HUD, możliwość dostosowania wyświetlania mapy, a także tryb nocny. Kluczowym aspektem dla wielu kierowców będzie również cena samej nawigacji.


Profesjonalna nawigacja czy nawigacja w telefonie?


W dobie Google Maps oraz innych, popularnych nawigacji dostępnych na naszym telefonie, rola profesjonalnych urządzeń została mocno ograniczona. Producenci nawigacji dostrzegli jednak ten problem i w porę zareagowali, wdrażając nowoczesne systemy. Aktualnie, popularne urządzenia marki TomTom są wyposażone w funkcję Easy Link, które pozwalają przenieść obraz z telefonu na większy i wyraźniejszy wyświetlacz nawigacji. Dzięki temu, możemy korzystać z profesjonalnego urządzenia, na którym uruchomimy naszą ulubioną nawigację, np. Google Maps.
A zatem, najwygodniejszym obecnie rozwiązaniem jest połączenie jakości i rozbudowanych funkcji profesjonalnej nawigacji z prostotą i praktycznością nawigacji dostępnej w smartfonie. Planując wynajem vana, warto zwrócić uwagę na pojazdy, które posiadają wbudowaną nawigację z systemem Easy Link. W kolejnym artykule poruszymy kwestię popularnego busa, który z tego względu cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób planujących wynajem.


Bus z wbudowaną nawigacją TomTom


Dobrym wyborem na dłuższą podróż będzie bus Renault Trafic, który w zależności od wersji oferuje od osiem lub dziewięć wolnych miejsc. To sprawdzona konstrukcja od wielu lat wykorzystywana przez firmy transportowe. Młodsze modele tego vana posiadają duże udogodnienie w kwestii nawigacji. Renault Trafic posiada bowiem wbudowaną nawigację TomToma, która od lat cieszy się zaufaniem milionów kierowców na trasie. Urządzenie to można sparować z telefonem właśnie za pośrednictwem wspomnianej funkcji Easy Link. Dzięki temu, na ekranie wbudowanej nawigacji będziemy mogli uruchomić nawigację, z której chcemy korzystać na trasie.

Google Maps nawigacja w telefonie


Jakie możliwości oferuje nam funkcja Easy Link?


Nawigacja w telefonie to opcja wyjątkowo funkcjonalna i prosta w obsłudze. Co więcej, w ten sposób uzyskujemy dostęp do kilkudziesięciu różnych aplikacji, dzięki czemu, możemy dobrać nawigację w pełni dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Korzystanie z nawigacji w telefonie posiada jednak pewne ograniczenia. Jednym z nich jest chociażby konieczność wyposażenia samochodu w uchwyt na telefon. W wielu modelach aut nie jesteśmy w stanie dobrać uchwytu, który pozwoliłby na umieszczenie urządzenia w najbardziej dogodnym miejscu.


Dlatego też, warto polecić wynajem busa 9 osobowego, jakim jest Renault Trafic. Jak już mówiliśmy, samochód ten posiada wbudowaną nawigację TomTom z funkcją Easy Link, która pozwala sparować telefon z nawigacją, a następnie, jednym przyciskiem przenieść obraz z telefonu na wyświetlacz nawigacji. W ten sposób możemy cieszyć się ulubioną nawigacją, taką jak Google Maps lub Janosik na większym ekranie fabrycznie wbudowanym w najdogodniejsze miejsce w kokpicie.


Popularne nawigacje w telefonie


Z pomocą naszego smartfona uzyskujemy dostęp do kilkudziesięciu różnych aplikacji, dzięki czemu, możemy wybrać wariant, który najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom. Największą popularnością ze strony kierowców cieszą się dwie aplikacje. Pierwszą z nich jest fabryczna aplikacja Google Maps, którą instaluje się obecnie praktycznie na każdym nowym telefonie obsługującym usługi Google. To wydajna i rozbudowana aplikacja, która pozwala nam wybierać najlepsze trasy, ustalać punkty przejazdu, a także uzyskiwać informacje o trasie w czasie rzeczywistym. Aplikacja działa również w trybie offline, bo uprzednim pobraniu map terenu, po którym będziemy się poruszać.
Drugą z popularnych opcji jest kultowy już Yanosik. Nawigacja ta bazuje na mapach Google i początkowo została zaprojektowana jako „antyradar”. Głównym zadaniem tej aplikacji jest ostrzeganie przed fotoradarami oraz miejscami kontroli drogowej. Aplikacja zachęca nas jednak do bezpiecznej i przepisowej jazdy, informując o obecnych ograniczeniach, a także oceniając nasz styl jazdy. Co więcej, wysoka ocena na Yanosiku pozwala w wielu firmach uzyskać lepszą ofertę ubezpieczenia. Większość funkcji jest dostępnych całkowicie za darmo, ale dostępna jest również wersja premium. Obecnie, twórcy Yanosika zajmują się również produkcją własnych nawigacji samochodowych.

Mapa Niemiec


Jak wynająć praktycznego busa z nawigacją GPS?


Postawą każdej podróży jest wysokie bezpieczeństwo oraz komfort. A zatem, planując wynajem busa 9 osobowego, warto uwzględnić wszystkie opcje, które wpływają na powyższe wartości. Musimy określić liczbę miejsc, a także sprawdzić dostępne udogodnienia. Jednym z najważniejszych udogodnień jest właśnie wbudowana nawigacja GPS z opcją Easy Link, z którą spotkamy się w busie Renault Trafic. Opcja ta pozwala sparować telefon z urządzeniem, aby wyświetlić na ekranie nawigacje, z których korzystamy w telefonie.


W ten sposób, wynajmując 9 osobowy van możemy od razu wyposażyć się w narzędzie, które zagwarantuje dużo bezpieczniejszą oraz szybszą podróż. Współczesne nawigacje w telefonie oferują nam znacznie więcej, aniżeli tylko prowadzenie do celu. Znajdziemy w nich interesujące nas punkty, takie jak stacje paliw czy restauracje, otrzymamy informacje o aktualnym stanie dróg i proponowanych alternatywach, a także sprawdzimy obowiązujący na danym odcinku trasy limit prędkości.

Komentarze (Brak komentarzy)