CZY BUSEM Z WYPOŻYCZALNI MOŻNA PRZEKRACZAĆ GRANICĘ?

Kwestia wyjazdów za granicę wypożyczonym autem rodzi wiele kontrowersji. Często nie wiemy, czy możemy przekroczyć granicę wypożyczonym autem. Wszystko jednak zależne jest od umowy, którą podpiszemy. Dlatego zawsze warto czytać umowy z wypożyczalniami, bądź pytać o dostępne dla nas możliwości. Kwestia wyjazdu za granicę wypożyczonym autem jest bowiem regulowana konkretnymi zapisami w naszej umowie. Warto jednak zwrócić uwagę, jak same wypożyczalnie podchodzą do faktu przekraczania granicy swoimi autami. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu!

Jak wypożyczalnie podchodzą do wyjazdów w Unii Europejskiej?

Zdecydowana większość wypożyczalni wyraża zgodę na wyjazd do krajów Unii Europejskiej swoimi samochodami. Oczywiście warto tą kwestię wcześniej poruszyć, jeśli przykładowo nie chce nam się czytać regulaminu, który podpisujemy. Pamiętajmy że wyjazd za granicę nie umknie wypożyczalni, ponieważ ich samochody wyposażone są w lokalizatory, skutkiem czego właściciel doskonale wie, gdzie będziemy poruszać się wynajętym autem. Dlatego tym bardziej nie zalecamy zatajania faktu wyjazdu za granicę, jeśli taki planujemy wypożyczonym autem.

Jeśli chodzi o sam wyjazd za granicę, wypożyczalnie zgadzają się na wyjazdy na terenie Unii Europejskiej. Wiele zależy jednak od samego auta, które postanowiliśmy wypożyczyć. O ile tańszymi modelami taki wyjazd nie będzie problemem, o tyle droższe, sportowe auta raczej będą ograniczone do poruszania się wyłącznie na terenie naszego kraju. Wszystko po to, aby zminimalizować kwestię uszkodzenia auta bądź jego kradzieży.

Podobnie jest z busami, ponieważ te najnowsze modele kosztują bardzo dużo. Skutkiem tego żaden właściciel nie zaryzykuje wypożyczenia takiego busa za granicę.

Gdzie na pewno nie możemy wyjeżdżać wypożyczonym autem.

Są takie państwa i oczywiście mowa tutaj o krajach spoza Unii Europejskiej, czyli takich krajach jak Ukraina, Białoruś czy Rosja. Dzieje się tak, ponieważ odzyskanie aut na terenie takich Państw jest ekstremalnie trudne a często nawet i niemożliwe. Wypożyczalnie doskonale wiedzą o tym, skutkiem czego surowo zabraniają tego w swoich regulaminach i umowach. Warto więc wcześniej tą kwestię odpowiednio zweryfikować. Niemniej jednak na 99% nie dostaniemy przepustki do wjazdu do powyższych Państw, nawet za większą opłatą.

Niektóre wypożyczalnie wymagają większego depozytu

Każda wypożyczalnia zupełnie inaczej podchodzi do kwestii przekraczania granicy. Skutkiem tego musimy się liczyć z dodatkowymi opłatami, które mogą wynikać z regulaminu i chęci naszego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Większość wypożyczalni wymaga bowiem dodatkowego depozytu w wypadku chęci wyjazdu za granicę. Sam depozyt potrafi się mocno różnić także od wypożyczalni. Wiele zależy także od tego, gdzie zlokalizowana jest wypożyczalnia, ponieważ niektóre z nich są w złym położeniu do granic, dzięki czemu potrafią zabronić jakiegokolwiek przekraczania granicy, nawet za dodatkową opłatą.

Ustalmy wcześniej fakty, będziemy wiedzieć na czym stoimy!

Jeśli bardzo zależy nam na wynajmie auta którym będziemy mogli przekroczyć granicę, warto po prostu porozmawiać na ten temat z samą wypożyczalnią. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć, na czym stoimy w kwestii wynajmu konkretnego auta, którym się interesujemy. Jak widać kwestie przekraczania granicy to sprawa jak najbardziej indywidualna. Jeśli jednak chcemy wynająć typowe auto do poruszania się, nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu.

Jeśli jednak potrzebujemy tańszego busa, nie powinno być problemu z tym, aby nasza wypożyczalnia wynajęła go na takich warunkach, które pozwolą przekroczyć granicę naszego kraju. Jak już wcześniej wspominaliśmy, wiele zależy od wyboru busa, ponieważ to jego cena będzie uzależniona od tego, czy właściciel będzie chciał ryzykować i wypożyczy go nam na dłuższą podróż. Niemniej jednak w wypadku starszych modeli nie powinno to być żadnym problemem, choć warto wcześniej dokładniej poruszyć tą kwestię z wypożyczalnią.

Komentarze (Brak komentarzy)